Tüm Alerjen Testleri

Doktora gittiğinizde muayenenin yeterli görülmediği durumlarda tetkik, röntgen, emar veya patolojik inceleme gibi daha belirleyici işlemler istenebilir. Çünkü hastaya doğru tanı koymak ve hayatını tehlikeye atmamak zorundadır. Tam teşekküllü hastanelere bağlı olarak veya özel çalışan tıbbi tahlil laboratuvarları bu ihtiyaçları gideren önemli kuruluşlardır. Vücudunuzdan alınan kan, idrar, gayta gibi örnekler biyokimya laboratuvarlarında tetkik edilirken, kan, her türlü sıvı örnekleri alınarak mantar, parazit, bakteri,enfeksiyon şüphesi üzerine bulaşıcı hastalıklar riski taşıyan hastaların analizleri mikrobiyoloji laboratuvarlarında gerçekleştirilir. Tüm Alerjen Testleri

Patolojik inceleme yapılan tıbbi tahlil laboratuvarlarının tüm hijyen kurallarına uyarak yanlış değerlendirmelerin hastanın hayatını riske atabileceğinin bilinciyle hareket edilmesi gereken tetkik alanlarıdır. Teknolojik cihazları kullanabilme kapasitesine sahip, konusunda eğitim görmüş personelin çalıştırıldığı tıbbi tahlil laboratuvarlarında numunelerin uygun ortamlarda bekletilmesi, yeterli sürede tetkiklerinin yapılması önemli hususlardır. Tahlil, görüntüleme, patolojik sonuçların değerlendirilmesini ve raporunu hazırlayan da uzman doktor olmalıdır. Doktora doğrudan gönderilen hastanın sonuçları değerlendirildiğinde doğru tanı ve doğru tedavi beraberinde olumlu gelişmeler yaratır. Kaliteli hizmet, hijyenik ortam, disiplinli davranışlar, hastaya olumlu yaklaşımlar tıbbi tahlil laboratuvarında olması gereken özelliklerdir. Öncelikle kalite kontrolleri yapılmış tıbbi tahlil laboratuvarları akreditasyonu olan kuruluşlardır. Tıbbi tahlil laboratuvarlarının belirli testlerinin kalitesinin onaylanması sonucu aktedite edilen kuruluşların kaliteli olduğuna güvenerek hasta tüm tetkiklerini gönül rahatlığıyla yaptırırlar. Tetkiklerin doğru, titiz, dikkatli bir şekilde incelenmesini istemek de hastanın en doğal hakkıdır.

Hasta memnuniyetini ön planda tutan tıbbi tahlil laboratuvarları ciddi maliyetler ödeyerek uluslararası dış kalite kontrollerini de yaptırırlar. Tüm alerjen testlerinin, molekülerbiyoloji, diyaliz ünitesi, biyomedikal teknolojileri, nörobilim klinik laboratuvarlarını içerisinde bulunduran akreditasyonu olan kaliteli tıbbi tahlil laboratuvarları check up programı, işe giriş tetkikleri, evlilik testlerinin de yapıldığı alanlardır.