Tahlil Laboratuvarları Hastanesi

Hemogram, hasta hakkında bir çok bilgi veren bir testtir. Kansızlık veya çok kan, kemik iliği hastalıkları, lösemi türü hastalıkları, kanda iltihap, pıhtılaşma sorununu ortaya çıkarır. Sedimantasyon kanın çökme hızını gösterir. Üre, kreatinin, böbreğin faaliyetlerini gösterir. Glukoz, kan şekerinizi gösterir. Ast kalp hastalıklarının habercisidir. LDL,HDL, kolestrol, trigliserid kandaki yağ oranını ve yararlı ve zararlı kolestrolü gösterir. Hepatit C, Chorn hastalığı, romatizmal hastalıklar alerjenlerin tespiti tahlillerle mümkündür. Bu testler ve bunun gibi daha bir çok tahliller, röntgenler, emarlar kişinin hayati fonksiyonlarınızın yerinde olup olmadığının belirtecidir. Tahlil Laboratuvarları Hastanesi

Bu belirteçlerde tahlil laboratuvarlarında yapılan tahliller sonucunda ortaya çıkar. Hastalığın varlığını, devamını tahlil laboratuvarlarındaki tetkikler gösterir. Doktorun şüpheli gördüğü hastalarda sıklıkla başvurduğu bu yöntemle, hastadan alınan numunelerin sonucuna göre tedavinin şekli belirlenir. Tahlil laboratuvarları hastanelerin bünyesinde olduğu gibi, il halk sağlığı laboratuvarları ve özel olarak çalışan kurumlarda laboratuvar olarak hizmet vermektedirler. Yüksek güvenlik, kalite, müşteri memnuniyeti, nitelikli çalışan, hijyenik ortam, hijyen çalışanlar, dikkatli olmak tahlil laboratuvarlarında olması gereken özelliklerdir. Numune alınırken, incelenmesinde veya raporlanmasında yapılan bir hata, eksiklik hastanın hayatını riske sokabilir. Gelişmiş analiz yöntemleri, yeni teknolojik araçların kullanımı, gelişmiş metotlar bir tahlil laboratuvarının akreditasyonunu sağlar. Yüksek doğrulukta tahlil sonucu doktorun hastanın tanısını koymasında kuşku bırakmaz ve tedavisi sırasında yine ara ara bu tahlilleri isteyebilir.

Laboratuvar çalışanlarının performansları, hastaya pozitif yaklaşımları olumlu geri dönüşüm sağlar. Uluslararası dış kalite kontrollerine düzenli olarak katılmak, böylelikle kendi sonuçlarının kalitesini belirlemekle, kontrolünü sağlamakla akredite olmuş tahlil laboratuvarlarının çalışanlarının profesyonel olması, performansları, uzman doktorların güvenilir rapor hazırlaması laboratuvarın başarısını gösteren kanıtlardır. Tahlil sonuçlarının doğruluğunu sağlamak tahlil laboratuvarlarının yapması gereken en önemli yükümlülüktür.