ÖZEL TIBBİ TAHLİL LABORATUVARI

27 Ağustos 2018 |

Her sektörde olduğu gibi sağlığımızla ilgili tetkikler de yapılırken bize özel hizmet beklentisi içine giriyoruz. Kalabalık bir ortamda en küçük bir sorunuza dahi yanıt bulmakta zorlanmayı, azarlanmayı, beklemeyi kimse istemez. Kanınızı alacak kişiyi tanıyor olmak, işlem öncesi sohbet etmek insana güven verecektir. Bağırma, çağırma olmaksızın sohbet ederek kan vermek güzel bir his. Biraz soluklanmak, bu sırada arkanızda kimseyi bekletmediğinizi bilmek sizi rahatlatacaktır. Öte yandan merak ettiğiniz pek çok soruyu da sorabileceksiniz. Pek çok merkezde otomatik cihazlar kullanılsa bile özellikle mikrobiyoloji de halen mikroskop başında hasta örneğini yeterli süre incelemek çok önemlidir. Laboratuvar sonuçlarınızın sizin önceki değerlerinizi bilen bir uzman tarafından değerlendirilerek onaylanması farklı sonuçlar doğuracaktır.

Özel Tıbbi Tahlil Laboratuvarı

Yaş 50’yi geçince check up yaptırma zorunluluğu artıyor. Check up, sağlık sorunu olmayan bir kişinin yaş, kalıtsal yapı ve çevresel faktörler de dikkate alınarak, olası hastalıklarının erken dönemde tespit edilmesini ve önlem alınmasını amaçlayan sağlık taramasıdır. Check up yaptırmak, ileri evrelerde tedavisi zorlaşan hastalıkların erken teşhisini sağlar, böylece en kısa zamanda tedaviye başlanabilir. Erişkin yaşlardan itibaren, herhangi bir şikayet ya da endişeniz olmasa bile yılda bir kez sağlık kontrolünden geçmek yararlıdır. Yıllık sağlık kontrolü, hekiminizin önceki yıla ait sonuçları karşılaştırması ve sağlığınızdaki değişimleri ve riskleri izlemesi açısından önemlidir. Örneğin kadınlarda menopozla birlikte kemiklerde erime, kıkırdaklarda problem, kireçlenme gibi bazı hastalıklar oluşmaya başlıyor. Check up bu hastalıklar daha ilk evredeyken tanısının konulmasını ve tedavinin erken başlamasını sağlıyor.

Özel Tıbbi Tahlil Laboratuvarı

Tıbbi tahlil laboratuvarları sağlığımızın değerlendirildiği, hastalıklarımızın önceden tespit edildiği, tanısı, takibi, biyopsi incelemesi, film, MR (emar) çekimleri, çıkan sonuçlara göre tedavi izlenmesi gibi bir çok incelemeyi içinde barındıran bir alan.

Altı ayda bir kontrol amaçlı yaptırdığım tahliller için geldiğim tıbbi tahlil laboratuvarı çalışanları hastalıklarıma aşina. Artık bir şey söylemeden dosyamı buluyorlar zaten. Doktorumun önerdiği tahlilleri yaparak sonuçları doğrudan ona gönderiyorlar. Tıbbi tahlil laboratuvarının kalite standartlarını yüksek tutarak ve son teknoloji cihazları ile test sonuçlarını doğru zamanda iletmesi ve güvenilir olması, hastalarına iyi hizmet yükümlülüğünü yerine getiriyor.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör