Neden Tıbbi Tahlil Laboratuvarı

Hafta arası sağlık ocaklarında iğne yaptırabiliyorsunuz da hafta sonu nerede yaptıracağım diye panik oluyorsunuz. Bir de aksatmamanız gereken ilaçlarsa bunlar, sağlığınız için sorun oluyor. Hastaneye gidip beklemekte istemiyorsanız size en yakın tıbbi tahlil laboratuvarına gitmekten başka seçenek kalmıyor. Neden Tıbbi Tahlil Laboratuvarı

Tıbbi tahlil laboratuvarlarının çok büyük bir kısmı artık 7/24 hizmet veriyor. Hafta sonları da açık olan laboratuvara girince ortam beni hijyen ve ilaç kokusu ile bir anda tüm tahlillerimi yaptırayım dedirtiyor. Yaş 50’liyi geçince check up yaptırma zorunluluğu artıyor. Menapozla birlikte kemiklerde erime, kıkırdaklarda problem, kireçlenme, tansiyon, kolestrol, şeker, yani kısaca bir çok hastalıkla yaşamayı öğreniyorsunuz ve hastanelerde, tıbbi tahlil laboratuvarlarında zaman geçirmeye de alışıyorsunuz. Tabii son zamanlarda gerekli titiz çalışmalar yapılmadığından tahlil sonuçları acaba doğru mu soruları insanın aklına gelmiyor değil.

Neden Tıbbi Tahlil Laboratuvarı

Tıbbi tahlil laboratuvarları sağlığımızın değerlendirildiği, hastalıklarımızın önceden tespit edildiği, tanısı, takibi, biyopsi incelemesi, film, emar çekimleri, çıkan sonuçlara göre tedavi izlenmesi gibi bir çok incelemeyi içinde barındıran bir alan. Hastanelerin kendine özel tıbbi tahlil laboratuvarları yoksa, numuneleri anlaşmalı olduğu tıbbi tahlil laboratuvarlarında yaptırılıyor.

İşte benim geldiğim laboratuvarda tedavi olduğum hastanenin çalıştığı, numunelerimizin sonuçlarını gönderen laboratuvar. Doktor, hemşire, konusunda bir çok uzman kişi barındıran bu laboratuvar benim hafta sonları imdadıma yetişiyor. Altı ayda bir yaptırdığım kontrol tahlilleri için de geldiğim tıbbi tahlil laboratuvarı çalışanları hastalıklarıma aşina. Artık bir şey söylemeden dosyamı buluyorlar zaten. Doktorumun önerdiği tahlilleri yaparak sonuçları doğrudan ona gönderiyorlar. Tıbbi tahlil laboratuvarında kalite standartlarını yüksek tutarak ve son teknolojik görüntüleme cihazları ile test sonuçlarının doğru zamanda iletilmesi ve güvenilir olması ile hastalarına iyi hizmet yükümlülüğünü yerine getiriyor.